1 02-11-2014 Jacek Saryusz-Wolski fot. Copyright © European People's Party
Zapowiedzi najważniejszych wydarzeń tygodnia Jacka Saryusz-Wolskiego 3-9.11.2014

Porozumienie energetyczno-klimatyczne w ocenie europosłów. We wtorek (4.11) europosłowie spotkają się z Przewodniczącym Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuy’em by przedyskutować rezultat ostatniego szczytu przywódców UE w Brukseli. Dyskusja będzie poświęcona m.in. polityce energetyczno-klimatycznej
i osiągniętemu w październiku porozumieniu o bardziej ambitnych celach redukcji emisji CO2 w Europie, ale również Ukrainie oraz sytuacji gospodarczej i polityce zatrudnienia w UE . Będzie to ostatnie spotkanie europosłów i Konferencji Przewodniczących Parlamentu Europejskiego z odchodzącym 30 listopada szefem Rady Europejskiej. Stanowisko to już 1 grudnia przejmie bowiem Donald Tusk.

Wtorek 4 listopada, godz. 14:00, Parlament Europejski, Bruksela

Komisja Spraw Zagranicznych. W poniedziałek oraz wtorek (3-4.11) odbędzie się posiedzenie komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego (PE), której członkiem jest Jacek Saryusz-Wolski. W programie m.in. dyskusja nad umową stowarzyszeniową UE z Gruzją, podsumowanie wyborów parlamentarnych na Ukrainie oraz spotkanie z Jerzym Pomianowskim, Dyrektorem Europejskiego Funduszu na Rzecz Demokracji.
 

Poniedziałek-wtorek 3-4 listopada, Parlament Europejski, Bruksela

 

Wyzwania ustrojowe stojące przed UE. W ramach posiedzenia komisji ds konstytucyjnych PE, której członkiem jest europoseł Saryusz-Wolski odbędzie się
w czwartek (6.11) debata na temat wyzwań ustrojowych, które stoją przed Unią Europejską. Już w pierwszym tygodniu urzędowania, z europosłami spotka się pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej odpowiedzialny m.in za lepszą regulację oraz sprawy instytucjonalne – Holender Frans Timmermans.

Program posiedzenia komisji ds. konstytucyjnych (EN)

Czwartek 6 listopada, Parlament Europejski, Bruksela

 

Konwencja Platformy Obywatelskiej w Warszawie. W sobotę (8.11) europoseł Jacek Saryusz-Wolski weźmie udział w Konwencji Wyborczej Platformy Obywatelskiej w Warszawie.

Sobota 8 listopada, Warszawa

 

Kontakt ze mną

Biura poselskie:

Q Znajdź Mnie